11. edycja konkursu

DZISIAJ POLSKA!

Zadanie

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie plakatu, który będzie promował Polskę podczas naszej prezydencji w Unii Europejskiej.

Założenia

1. 1 lipca 2011 roku Polska obejmie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Prezydencja to najlepsza promocja naszego kraju i okazja do stworzenia jego pozytywnego wizerunku w Europie. Jednak przede wszystkim to szansa pokazania samym Polakom, jak dużo osiągnęliśmy w ostatnich dwudziestu latach. Dlatego nagrodzone w konkursie prace pokazywane będą od 1 lipca 2011 na citylightach w całej Polsce.


2. Polska postrzegana jest za granicą jako kraj ludzi niepokornych, odważnych, gotowych do buntowniczych wystąpień w imię wyższych celów. Dzisiaj mamy szansę dać się poznać jako odpowiedzialni obywatele Nowej Europy, nie tylko autorzy, ale także skuteczni wykonawcy śmiałych pomysłów. 


3. Organizatorzy oczekują zatem projektów, które będą wizytówką współczesnej Polski, zaprezentują jej kulturę, potencjał gospodarczy i społeczny, walory turystyczne. Ale nie mniej istotne będzie pokazanie naszego kraju jako miejsca, w którym panuje twórczy klimat, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla całej Europy, gdzie rodzą się nowe idee, które przyczynią się do zmian

Aktualności