20. edycja konkursu

ZWIERZĘ TEŻ CZŁOWIEK

Zadanie

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie plakatu na temat praw zwierząt do godnego życia.

Założenia

1. Jaki jest los zwierząt w naszym kraju? Wydawałoby się, że nie jest źle. Coraz więcej Polaków nie je mięsa, nie nosi futer i wyrobów ze skóry. Mnożą się protesty przeciwko trzymaniu zwierząt w klatkach i okrutnym formom uboju. Wolontariusze wspomagają schroniska, a celebryci wzywają do adopcji bezdomnych psiaków. Wciąż jednak jest wiele do zrobienia, zwłaszcza w społecznej świadomości Polaków. Dowodem na to przepełnione i niedoinwestowane schroniska, masowo porzucane w czasie wakacji domowe zwierzaki i powtarzające się akty okrucieństwa lub zwykłej bezmyślności, jak choćby pozostawianie psa w nagrzanym samochodzie.

2. Dlatego warto głośno mówić o prawach zwierząt do godnego życia, czy to będą yorki z pseudohodowli, czy konie transportowane na rzeź, czy psy na krótkim łańcuchu. Warto uświadamiać społeczeństwo o konieczności sterylizacji psów i kotów, zwłaszcza bezpańskich. Uczmy już małe dzieci, że zwierzę nie jest prezentem i należy się nim odpowiedzialnie opiekować. Pamiętajmy, że zwierzęta mają swoje potrzeby i dziką naturę, którą trzeba poznać i szanować.

3. Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie plakatu na temat praw zwierząt do godnego życia.

4. Hasło konkursu ma być przede wszystkim źródłem inspiracji, nie musi być umieszczone na plakacie. Autorzy mogą zaproponować własne hasło, zgodne z pomysłem pracy.

Aktualności