15 edycja konkursu:

PRZESTRZEŃ WSPÓLNA – PRZESTRZEŃ NICZYJA?

Czas trwania edycji: 11/2014 – 01/2015
Nagroda główna:

ADRIAN GRUSZECKI

Wyróżnieni

Nagroda internautów

Wojciech Tyszkiewicz

Informacje

O edycji

Zadanie

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie plakatu, który będzie głosem w dyskusji na temat przestrzeni publicznej. Kto odpowiada z wspólną przestrzeń? Wszyscy jej użytkownicy? Nikt?Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie plakatu, który będzie głosem w dyskusji na temat przestrzeni publicznej. Kto odpowiada z wspólną przestrzeń? Wszyscy jej użytkownicy? Nikt?

Założenia

1. Ulice, chodniki, place, parki, podwórka, klatki schodowe, reklamy, place zabaw, śmietniki, ogrodzenia. Kto odpowiada za przestrzeń wspólną? Wszyscy jej użytkownicy? Nikt? Dlaczego to, co wspólne, tak często jest zaniedbane, zniszczone, brudne, niebezpieczne, brzydkie? Dlaczego poczuwamy się do odpowiedzialności wyłącznie za naszą własność? W jaki sposób sprawić, by to, co publiczne, było dla nas ważne tak jak to, co prywatne?

2. Uczestnicy konkursu muszą się zmierzyć z pytaniami, które w ostatnich latach coraz częściej nurtują polską opinię publiczną, a także przyjrzeć się inicjatywom postulującym wspólną troskę o nasze otoczenie.

3. Hasło „Przestrzeń wspólna – przestrzeń niczyja?” ma być przede wszystkim źródłem inspiracji, nie musi być umieszczone na plakacie. Autorzy mogą zaproponować własne hasło, zgodne z pomysłem pracy.

Partnerzy

Scroll up Drag View